گوزن ها در سراسر جهان یافت می شوند. چهل و سه گونه از آنها وجود دارد و به جز استرالیا و قطب جنوب در همه جا هستند.
این رو میدونستید که هر عضوی از خانواده گوزن ها به یک اسم خاص صدا میزنن؟ به بچه گوزن میگن “بره‌آهو” و به مادرش میگن “آهو” و به پدرشون هم میگن “گوزن”. گوزن ها خیلی وقتها باهم وبه شکل خانوادگی زندگی میکنن به خانواده ی گوزن ها میگن “گله”.

بعضی از گوزن ها مثل همین گوزنی که الان میخوایم نقاشیش بکنیم روی پوستشون لکه هایی دارن که معمولا نشونه‌ی جوون بودن گوزنه و مثل لباسیه که آهو‌بره ها می‌پوشن. اما بعض از گونه های گوزن ها هم هستن که تا آخر عمر این لکه ها رو دارند.
گوزن ها خیلی وقته که توی نقاشی ها حضور دارن حتی خیلی از نقاشی های انشان های نخستین توی غار ها نقاشی گوزن بوده.امروزه هم اونها توی خیلی از فیلم ها و انیمیشن ها حضور دارن و شخصیت ها اصلی اونها هستن.
مثل انیمیشن رودولف گوزن شمالی یا شخصیت سون “seven” توی انیمیشن یخ زده “frozen”.

خوب تا اینجا یه چیزایی در باره گوزنا یاد گرفتیم. حالا بیاید باهم ببینیم چطوری یه بچه گوزن رو نقاشی میکنن.

آیا میخواید یه بچه گوزن “آهو‌بره” خیلی زیبا و قابل تحسین بکشید؟ الان میتونید به کمک این آموزش ساده و گام به گام این کار رو بکنید.شما فقط به یک مداد ، پاک کن و یک کاغذ نیاز خواهید داشت. همچنین ممکن است بخواهید مداد رنگی قهوه ای یا مداد رنگی داشته باشید تا نقاشی تمام شده خود را رنگ بزنید.

در ادامه خواهیم دید : دانلود pdf این آموزش
اگر از این اموزش خوشتون اومده احتمالا اموزش های زیر رو هم دوست داشته باشید.

مراحل گام به گام نقاشی بچه گوزن

با کشیدن یک دایره شروع کنید این دایره قراره که سر گوزن رو شکل بده.

حالا یک طرف دایره یک شکل منحنی میکسیم تا با اون به پوزه گوزن شکل بدیم.بعدش زیر ان شکل منحنی یک منحنی دیگه میکشیم که اون دهن گوزن ماست.

بعضی از قسمت های داره اولیمون رو باید پاک کنیم تا شکلی که قبلا اضافه کردیم درست بشه. حالا برای کشیدن بینی بچه گوزن باید داخل منحنی که قبلا کشیده بودیم یک بیضی بکشیم. بعدش دو تا شکل خمیده طولانی بالای سرش میکسم تا گوشهاش مشخص بشه.

اون قسمت هایی از دایره که برای مشخص شدن جای گوشها لازم بود رو پاک کنید.

حالا باید جزییات صورت آهو‌بره رو بکشیم.. برای هر چشم ، یک دایره بزرگ بکشید. در انتهای دایره ، یک خط گرد به شکل “W”بکشید ، و در قسمت بالا ، بیضی شکل. بین اینها سایه بزنید تا مردمک را نشان دهد. از یک جفت خطوط منحنی استفاده کنید که در یک نقطه به هم میرسند تا گوشه چشم را تشکیل دهید ،و به اون شکل اشک بدهید. سپس از یک خط خمیده برای محکم کردن استخوان ابرو در بالای هر چشم استفاده کنید و در صورت لزوم خطوط راهنما را پاک کنید. برای نشان دادن ابرو ، یک شکل خمیده بکشید . سرانجام ، به دنبال خطوط گوش خارجی ، یک شکل گرد را در هر گوش رسم کنید.

بدن گوزن را با استفاده از یک سری خطوط منحنی بکشید. برای گردن از یک جفت خط استفاده کنید و در زیر آن بدن را تقریباً به شکل بادام زمینی ترسیم کنید.

پاها را رسم کنید ، در صورت لزوم خطوط راهنما را پاک کنید. برای ترسیم هر پا از یک سری خطوط منحنی استفاده کنید. برآمدگی های زانو و مچ پا و خم پای دور را در نظر داشته باشید. برای سم ها ، شکلی با شکافی دادندانه مانند در جلوی آن بکشید.

پاهای عقب را بکشید ، در صورت لزوم خطوط راهنما را پاک کنید. مجدداً از جفت خطوط خمیده استفاده کنید.

برای ترسیم دم گوزن از یک سری خطوط “U” شکل استفاده کنید. یک خط خمیده را به دور گردن و سمت زیر بدن بکشید تا قسمت مربوط به زیر بدن مشخص شود. در آخر ، بیضی های با اندازه های مختلف را در قسمت پشت گوزن بکشید تا خال های آن مشخص شود.

گوزن خود را رنگ کنید. بیشتر آهوها در محدوده‌ی رنگ قهوه ای قرار دارند. برخی از آنها دارای خالهای سفید یا سیاه هستند.

آموزش نقاشی بچه گوزن در یک عکس