آیا با کشیدن دماغ در نقاشی های خود مشکل دارید؟ هرچند بینی در کل شکل ساده ای دارد اما نقاشی آن به شکلی قابل قبول چندان کار ساده ای نیست و نیاز به آموزش دارد. در اینجا آموزش گام به گام نقاشی بینی را برای شما آماده کرده ایم.

شاید نقاشی چهره در نگاه اول کار پیچیده ای به نظر برسد اما وقتی آن را به اجزای کوچکتری تقسیم می‌کنیم کشیدن آن بسیار ساده‌تر می‌شود.یکی از این اجزا دماغ یا همان بینی است.

با تماشای فیلم اموزش نقاشی بینی خواهید دید که نقاشی دماغ خیلی هم سخت نیست.

بینی در برخی از نقاشی های کودکانه بسیار کوچک نقاشی شده یا در برخی موارد مثل کاریکاتورها بسیار بزرگ کشیده می‌شود. ما در اینجا کشیدن آن را در اندازه و شکل طبیعی خودش آموزش می‌دهیم.

برایدانلود pdf این اموزش مطلب را دنبال کنید

برای کشیدن یک بینی ساده ، تمام آنچه شما نیاز دارید یک مداد ، پاک کن خوب و یک کاغذ است. توجه کنید که هر مرحله در این راهنمای نقاشی شامل یک عکس و مقداری توضیحات است. خطوط جدید در هر مرحله به رنگ آبی نشان داده می شوند ، در حالی که خطوط قبلی ترسیم شده به رنگ سیاه است. برخی مراحل شمانیاز به پاک کردن خطوط راهنما خواهید داشت . و در اخر ممکن است بخواهید نقاشی خود را با استفاده از مداد رنگی ،یا ماژیک رنگ کنید.

مراحل گام به گام نقاشی بینی (دماغ)

مرحله۱ (خط وسط): با رسم یک خط عمودی ومستقیم درواقع خط میانی و اصلی بینی را مشخص میکنیم.

مرحله۲ (خط راهنما): با رسم یک خط افقی و عمود بر هط قبلی در قسمت پایین نقاشی محل قرار گیری سایر اجزای نقاشی در مراحل بعد را مشخص میکنیم.

مرحله۳ (انحنای بالایی): در هر طرف خط عمودی کشیده شده یک خط منحنی میکشیم که در بالا به وسط نزدیک است و در پایین فاصله می گیرد.

مرحله ۴(دایره نوک بینی): دایره کوچکی به مرکزیت محل برخورد دو خط عمودیو افقی رسم می‌کنیم. این دایره درواقه برای مشخص کردن و شکل دادن نوک بینی است.

مرحله ۵(سوراخ های بینی):در هر طرف دایره خطوط خمیده و کوچکی برای نشان دادن سوراخ های بینی نقاشی میکنیم.

مرحله ۶ (تمیز کاری ۱): قسمت هایی از دایره نوک بینی را که دیگر به ان نیازی نداریم، پاک کنید.

مرحله ۷(پره سمت چپ بینی): با رسم یک منحنی بر روی خط افقی در سمت چپ نقاشی، پره سمت چپ بینی را نقاشی میکنیم. توجه داشته باشید که قسمت پایینی این منحنی به سمت سوراخ های بینی قرار دارد.

مرحله ۸ (پره سمت راست بینی): برای نقاشی پره سمت راست هم مثل مرحله قبل عمل می‌کنیم.

مرحله ۹ (تمیز کاری ۲) خطوط راهنما را پاک کنید. توجه داشته باشید که قسمتی از خط عمودی همچنان باقی می‌ماند.و سپس در زیر سوراخ های بینی کمی سایه بزنید.

مرحل ۱۰ (رنگ آمیزی بینی): با رنگی که برای رنگ امیزی چهره مناسب می‌دانید بینی نقاشی شده را رنگ کنید.

آموزش نقاشی بینی (دماغ) در یک عکس