امروز میخوایم روش نقاشی جوجه رنگی رو یاد بگیریم ولی قبلش باید بپرسم که شما میدونید جوجه رنگی چیه؟ به طور کلی به جوجه هایی که رنگ میشن و دیگه رنگ  طبیعی خودشون رو ندارن جوجه رنگی گفته میشه.

حالاکه یاد گرفتید جوجه رنگی چیه پس فیلم آموزشی نقاشیش رو با هم ببینیم

توی کشورما معمولا کنار خیابون و دستفروش ها اونها رو میفروشن.این جوجه ها جوجه خروس هایی هستن که قراربوده جوجه مرغ باشن و درآینده وقتی بزرگ شدن به مرغ های تخم گذار تبدیل بشن اما چون خروس شدن دیگه مرغ داری ها نگهشون نمیدارن و میفروشنشون.

برایدانلود pdf این اموزش مطلب را دنبال کنید
اگر این آموزش براتون جالب بود یه نگاهی هم به اموزش های زیر بندازید

مراحل گام به گام نقاشی جوجه رنگی کودکانه

خوب دیگه وقتشه که با هم مراحل نقاشی کردن یه جوجه خوشگل رو دنبال کنیم.

مرحله۱:برای شروع نقاشی یک منحنی تخم مرغ شکل بکشید. برای این کار باید یک بیضی رسم کنید اون هم به شکلی که بالای اون از پایینش نازک تر باشه.این بیضی تخم‌مرغ ما خواهد بود

مرحله۲:برای این که ترک خوردگی روی پوسته را نقاشی کنیم یک خط زیگ زاگ در وسط تخم مرغ رسم می‌کنیم.

مرحله۳: حالا باید تخم مرغ را نصف کنیم برای این کار کافی تا خط های بالای خط زیگ زاگ را پاک کنیم و نیمه پایین را نگهداریم.

مرحله۴:حالا باید شکل کلی سر جوجه را بکشیم. برایان کار یک منحنی نامنظم شبیه چیزی که در تصویر می‌بینیم را رسم می‌کنیم. توجه کنید که انتحناهای این شکل مهمه چون قراره شکل سر جوجه را تعیین کنه. پس سعی کنید شبیه شکل بکشید.

مرحله۵:وقتشه جوجمون بال دربیاره!!! برای کشیدن بال‌ها از هر طرف منحنی که مرحله قبل کشیدیدم یه خط خمیده می‌کشیم و بعدش از آخر اون با منحنی هایی به شکل حرف U پر های روی بال را نقاشی می‌کنیم.

مرحله۶:نقاشی چشم ها.هون طورکه در تصویر میبینید دوتا دایره رادر داخل سر جوجه به عنوان محل قرارگیری چشم ها می‌کشیم.

مرحله۷: حالا برای این که مردمک چشم و براق بودن آنها ا نشان بدهیم باید جزییات بیشتری به چشم جوجه رنگی اضافه کنیم. برای انی کار اول منحنی هایی به شکل حرف C داخل چشم ها می‌کشیم با این کارمردمک چشم ها مشخص میشه.حالا داخل هر کدام از مردمک ها دو تا بیضی کوچک قرار میدهیم تا درخشش چشم ها نشون داده بشه.برایان که جوجه ما کاکلی بشه با چند تا خط خمیده به شکل U روی سرش ،پر های کاکلش را نقاشی می‌کنیم.

مرحله۸:بدون نوک جوجمون نمی‌تونه چیزی بخوره و خیلی زود می‌میره. پس باید یه نوک قشنگ برای ون بکشیم.این کار را با کشیدن دو تا مثلث کنارهم انجام میدیم. بعد از اون میریم سراغ ابروها که به شکل دو تا کمان موچک بالای چشم ها قرار دارن و بعدش پر های روی سینه جوجه کوچولو.

مرحله۹:اما یادمون رفت برای تخم مرغ تَرَک بکشیم که جوجه کوچولو بتونه اون رو بشکنه. پس با کشیدن چنتا خط صافو تیز از لبه های تخم مرغ رو به داخل، ترک ها رو نقاشی می‌کنیم.

 

 

آموزش نقاشی جوجه رنگی کودکانه در یک عکس