امروز آموزش نقاشی روباه قطبی را برای شما آماده کردیم.روباه قطبی که به عنوان روباه سفید، روباه برفی، نیز شناخته شده است. در مناطق سرد قطبی شمال جهان زندگی می کند. در گذشته ، به علت زیبایی خز سفید برفی این روباه،شکارچیان به دنبال آنها بودند.

روباه های قطبی هم گوشت و هم گیاه می خورند. آنها در حفره های درون زمین زندگی می کنند و هم در طول روز و هم در شب فعال هستند.

روباه های قطب شمال قادر به تحمل دمای انجماد هستند که بسیاری از حیوانات دیگر نمی توانند تحمل کنند. این تنهاعضو از خانواده ی سگ ها است که کف های پاهایش با خز پوشانده شده است و معروف است که برای گرم نگه داشتن دم خود را در اطراف خود می پیچد.

شخصیت های کارتونی مبتنی بر روباه قطب شمال خیلی غریبه نیستند. Pokémon Vulpix و Ninetales شباهت هایی با روباه قطب شمال دارند.(هر دو از شخصیت های انیمه های ژاپنی)

حالا که در مورد روباه قطبی یاد گرفتید بیایم با هم فیلم آموزشی نقاشی روباه قطبی رو ببینیم.

اگرمیخواید یه روباه قطبی قشنگ بکشید با ما همراه باشید و مداد و مداد پاک کن خودتون رو اماده کنید.

برایدانلود pdf این اموزش مطلب را دنبال کنید
اگر این آموزش براتون جالب بود یه نگاهی هم به اموزش های زیر بندازید

مراحل گام به گام نقاشی روباه قطبی

مرحله ۱: (سر روباه قطبی) برای شروع باید سر روباه را به صورت کلی مشخص کنیم و این کار را با رسم یک دایره انجام می‌دهیم.

مرحله دو: ( گوش های روباه قطبی) در ادامه برای مشخص کردن گوش های روباه برفی از دو طرف دایره ای که در مرحله قبل کشیده بودیم دو مثلث با خطوط منحنی رسم می‌کنیم که در قسمت پیشانی به هم می‌رسند. چانه روباه را هم با کشیدن یک خط منحنی در زیر دایره سر شکل می‌دهیم. توجه داشته باشید که پشم های دو طرف صورت روباه را فراموش نکنید.

مرحله سه:(سینه روباه) مانند دو طرف صورت روباه سفید، قسمت سینه او هم پوشده از خز و پشم های نرم است که برای نشان دادن آن از شکل های کوچک V شکل در لبه ها استفاده می کنیم.

 

مرحله ۴ : (بدن روباه قطبی) در این مرحله شکل کلی بدن شامل شکم و پشت روباه را بایک منحنی بسته شبیه به یک بیضی رسم می‌کنیم.دست و پاها در مراحل بعد به این بخش اضافه می‌شوند.

مرحله ۵: (دست های روباه برفی) دست های رویاه قطبی کوتاه بوده و به صورت عمودی روی زمین قرار می‌گیرند.برای کشیدن هریک از آنهااز قسمت زیر سینه و در مقابل شکم دو خط موازی را به سمت پایین رسم می‌کنیم و سپس کف دست را اضافه می‌کنیم. برای مشخص کردن پنجه ها از خطوطی به شکل حرف C کمک می‌گیریم.

مرحله ۶:(پای روباه قطبی) تنها پای چپ روبای قطبی در تصویر مشخص است و پای دیگر در پشت بدن قرار گرفته است.قسمت ران را می‌توان با یک نیم دایره مشخص کرد و سپس کف پا را به آن اضافه کرد. پنجه ها را هم مثل مرحله قبل با خطوطی شبیه شکل C رسم می‌کنیم.

مرحله ۷:(تمیز کاری) خطوط اضافه و راهنما ار پاک می‌کنیم.

مرحله ۸: (دم روباه برفی) دم روباه شکلی اشک مانند دارد که کمی انحنا در قسمت پایین آن وجود دارد.قسمت بالای دم مانند سینه روباه از خز پوشانده شده است که برای مشخص کردن آن از شکل های V مانند کوچک کمک مگیریم.

مرحله ۹: (جزییات صورت روباه) با رسم مثلث هایی درون گوش ها به آنها شکل می‌دهیم و ابرو ها را با دو شکل بادام مانند رسم می‌کنیم.و از گوشه های آنها خطوطی را به سمت نوک پوزه روباه می‌کشیم که مشخص کننده دماغ روباه هستند.چشم ها با دو بیضی در کنار دماغ روباه جای می‌گیرند.مردمک چشم ها نیز با دایره ای در داخل چشم مشخص میکنیم و یک دایره کوچک‌تر داخل مردمک برای مشخص شدن انعکاس نور در چشم.نوک بینی روباه را هم با یک منحنی بسته شبیه بیضی میکشیم. و دهان ان را با دو منحنی شبیه حرف U که بههم وصل شده اند نقاشی میکنیم.

مرحله ۱۰: (رنگ آمیزی روباه قطبی) روباه های قطبی در فصول سر معمولا رنگی کاملا سفید دارند اما در برخی موارد به رنگ های خاکستری هم دیده می‌ شوند.

آموزش نقاشی روباه قطبی در یک عکس