با آموزش گام به گام نقاشی طوطی همراه شما هستیم. طوطی ها پرندگانی هستند باهوش زیبا و بازیگوش. مهم ترین ویژگی طوطی ها نسبت به سایر پرندگان توانایی صحبت کردن و تقلید صدای آنهاست.طوطی ها همچنین برخی ترفند ها را میتوانند با منقار و چنگال های خود انجام دهند.

طوطی ها انواع بسیار فراوانی دارند و نزدیک ۳۵۰ گونه از انها در جهان زندگی می‌کند. طوطی ها به طور طبیعی بیشتر در مناطق گرمسیری مانند آفریقا و استرالیا و مناطق جنوبی آمریکا و آسیا زندگی می‌کنند.

اگر میخواهید بدانید یک طوطی سبزرا چطور نقاشی کنید این فیلم آموزشی را ببینید.

طوطی ها از زمان‌ها بسیار قدیم مورد توجه مردم بوده اند و در فرهنگ های مختلف داستان ها و افسانه‌های فراوانی درمورد آنها وجود دارد.یکی از دلایل این محبوبیت طوطی ها توانایی تقلید صدا و حرف زدن آنها بوده که بسیار مورد توجه قرار می‌گرفته است.

در ادبیات فارسی هم داستان های بسیاری در مورد طوطی ها وجود دارد که شاید معروف ترین انها داستان طوطی وبازرگان مولوی باشد که مدت‌هاست در کتاب های درسی هم آورده می‌شود.

در ادامه خواهیم دید : دانلود pdf این آموزش

ما امروز میخواهیم یک نقاشی زیبا از طوطی‌ها بکشیم اما آنها در طبیعت به شکل زیر هستند

اگر حس می‌کنید که نقاشی کشیدن را دوست دارید می‌توانید با تمرین بیشتر نقاشی های بهتری مثل این طوطی را بکشید.

 

اگر از این اموزش خوشتون اومده احتمالا اموزش های زیر رو هم دوست داشته باشید.

اما الان موقع یادگرفتن کشیدن یک نقاشی ساده از  طوطی ماست.

مراحل گام به گام نقاشی طوطی

مرحله۱: (سرطوطی) یک بیضی برای مشخص کردن سر طوطی رسم کنید

مرحله۲: (بدن طوطی) از سمت چپ و پایین بدن طوطی یک خط منحنی به طرف پایین میکشیم تا مشخص کننده پست و دم طوطی باشد.و از سمت راست و پایین سر طوطی یک انحنا رسم میکنیم که سینه طوطی را شکل میدهد و آن را با یک خط منحنی به انتهای خطی که کمی پیشتر رسم کرده بودیم وصل می‌کنیم.

مرحله۳: (تمیزکاری) خطوط راهنما و اضافه را پاک می‌کنیم.

مرحله۴: (بال طوطی) برای مشخص کردن بال طوطی یک شکل اشک مانند در کنار خطی که کمر طوطی را مشخص میکرد رسم می‌کنیم. همچنین برای دقیق‌تر شدن شکل سر پرنده یک خط منحنی در بالای آن اضافه می‌کنیم.

مرحله۵: (منقار طوطی) منقار طوطی کوچک و به شکل قلاب است برای رسم آن ایتدا یک مثلث خمیده در قسمت جلویی سر می‌کشی و بعد یک حلال در زیر آن اضاقه می‌کنیم.

مرحله۶:(پرهای طوطی) برای مشخص کردن جزییات پرهای بال و دم طوطی از خطوط U شکل که در کنار هم قرار گرفته اند کمک میگریم و سپس با خطوط موازی و خمیده ای این ردیف ها رابه نوک دم و نوک بال پرنده وصل می‌کنیم.

مرحله۷:(تمیزکاری۲) بازهم خطوط راهنما و اضافه را پاک میکنیم.

مرحله۸: (شاخه) طوطی برای نشستن به یک شاخه نیاز دارد. برای رسم آن دو خط منحنی را از جلوی بدن طوطی و زیر سینه ان عبور می‌دهیم.توجه داشته باشید که این خطوطی باید کمی گره و انحنا داشته باشند تا بهشکل چوب به نظر برسند.

مرحله۹:(تکمیل جزییات+چشم طوطی ) تا به حال در نقاشی های مختلفروش رشم چشم حیانات را توضیح داده ایم این بارهم مثل دفعات قبل ابتدا یک بیضی بزرگ میکشیم که نشان دهنده چشم باشد و سپس بیضی کوچک تری در داخل آن مردمک را نشان می‌دهد و بازهم بیضی کوچک‌تری در داخل مردمک که نشان دهنده براق بودن چشم است. کاکل و ابرو و مژه ها را هم مثل شکل با خطوط منحنی رسم می‌کنیم.برای کشیدن چنگال ها از خطوط V شکل منحنی در کنار هم کمک میگیریم و پرهای روی سینه طوطی را هم با خط های منحنی کوچک و به هم پیوسته نقاشی می‌کنیم.

مرحله ۱۰: (رنگ آمیزی طوطی) طوطی ها رنگ های بسیار زیاد و متنوعی دارند از جمله بز، قرمز، آبی، زرد، خاکستری و یا ترکیبی از آن‌ها. طوطی ما از نوع سبز رنگ است، ولی شما میتوانید از رنگ دیگری استفاده کنید.

آموزش نقاشی طوطی در یک عکس