کشیدن نقاشی قو می‌تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای نقاشی باشد. چراکه نه آنقدر سخت است که نقاشی آن غیر ممکن باشد و نه آنقدر ساده است که کشیدن آن هیجان انگیز نباشد. امروز با آموزش نقاشی قو همراه باشید تا کشیدن یک نقاشی زیبا را یاد بگیرید.

برای دیدن روند کشیدن نقاشی قو می‌توانید ویدیوی زیر را تماشا کنید.

اما شاید بد نباشد که درابتدا کمی درمورد قو اطلاعت کسب کنید.قوها از جمله پرند های بزرگ آبزی به حساب می آیند انها از غاز ها و اردک ها بزرگتر هستند.

برایدانلود pdf این اموزش مطلب را دنبال کنید

هرچند اکثر افراد قو را تنها با رنگ سفید دیده اند اما گونه ای از قوها پرهای یک ست سیاه دارد.
قوها تقریبا در سراسر دنیا زندگی می کنند و جزو پرنده های مهاجر به حساب می‌آیند.یکی از این مکان های کوچ ایران است. قو ها در زمستان به ایران می آیند.

اگر این آموزش براتون جالب بود یه نگاهی هم به اموزش های زیر بندازید

مراحل گام به گام نقاشی قو

مرحله ۱ (کشیدن دایره سر) : مانند بسیاری از دیگر نقاشی ها، این بار هم با کشیدن یک دایره کار را شورع می‌کنیم. این دایره سر پرنده را مشخص می‌کند

مرحله ۲( منقار ۱): با رسم چند منحنی زیگ زاگ جای منقار و گونه را مشخص می‌کنیم.

مرحله ۳ (منقار ۲): شکل منقار قو را با کشیدن یک منحنی هایی به شکل حرف v انجام می‌دهیم.و سپس در بالای آن با یک منحنی برامدگی بالای منقار ارمشخص می‌کنیم.

مرحله ۴( چشم قو): ابتدا یک خط منحنی افقی برای مشخص کردن گونه رسم می‌کنیم. سپس یک دایره در کناران برای چشم نقاشی میکنیم. و درون آن یک بیضی برای عنبیه چشم رسم می‌کنیم و درون آن یک دایره دیگر برای درخشش چشم.پلک را هم در بالای چشم اضافه کنید.

مرحله ۵ ( نقاشی گردن قو): با رسم دو منحنی مشابه به شکل حرف S گردن پرنده را شکل می‌دهیم.

مرحله ۶( نقاشی بال های قو): با رسم یک منحنی از زیر گردن تا پشت پرنده، قسمت بالایی بال چپ را شکل می دهیم و سپس با منحنی های کوتاه و بریده بریده شکل پرها را مشخص می‌کنیم و آخرین پر را به سمت داخل ادامه می‌دهیم.از پشت گردن یک منحنی افقی دیگر رسم کرده و به بال چپ اتصال می‌دهیم تا بال راست پرنده شکل بگیرد.

مرحله ۷(نقاشی شاه بال های قو): شاه بال ها یا همان پرهای بلند قو را در ادمه‌ی بال های مرحله قبل ترسیم می‌کنیم. اما این بار با منحنی های کشیده و طولانی تر. برای بال سمت راست هم باید هم پرهای کوتاه و هم پر های باند را نقاشی کنیم.

مرحله ۸ (نقاشی دم و شکم قو) از یک خط منحنی طولانی که از زیر گردن شروع شده و تا پشت پرنده ادامه پیدا می کند استفاده میکنیم تا شکم پرنده و قسمتی که در آب قرار میگیرد را نقاشی کنیم. و سپس با رسم منحنی‌های کوتاه دم پرنده را شکل می‌دهیم.

مرحله ۹ ( رسم امواج): خطوط منحنی شبیه به حرف W در اطراف پرنده رسم کنید تا امواج آب را نشان دهد.

مرحله ۱۰ ( رنگ آمیزی پرنده): قو نقاشی شده را رنگ کنید.قوهای جوان معمولاً قهوه ای یا خاکستری هستند. بزرگسالان اغلب یک نوار مشکی در نزدیکی منقار دارند و پرهایشان سفید رنگ است. برخی قوهاکاملا سیاه هستند.

آموزش نقاشی قو در یک عکس