تا حالا یک نقاشی لیمو ترش کشیده اید؟ با ما باشید تا باهم روش کشیدن این نقاشی را یاد بگیریم.لیموترش یکی از اعضای خانواده مرکبات است مانند پرتقال و نارنگی. مزه‌ی ترش لیمو ترش به خاطر مقادیر زیاد ویتامین C موجود درآن است.

لیمو ترش از قرن‌ها پیش در سراسر دنیا شناخته شده بود اما بیشتر ازهمه در خاورمیانه مورد استقبال قرار می‌گرفت. اروپایی ها بعد از جنگ های صلیبی و با مشاهده باغ های لیمو در فلسطین شروع به کاشت لیمو ترش کردند.

در فیلم زیرآموزش نقاشی لیمو ترش را خواهیم دید.

لیموترش از خوراکی هایی است که جنبه دارویی هم دارد و مشهور است که ابن سینا برای رفع تبو تشنج از لیموترش و آب‌لیمو استفاده می‌کرده است.
در آشپزی هم لیمو هم به صورت درسته در برخی غذا ها مثل خورش سبزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم در اکثر غذا ها ازآب لیمو استفاده می‌کنند.

در ادامه خواهیم دید : دانلود pdf این آموزش

از لیمو برای طعم دادن به انواع نوشیدنی ها مانند لیموناد و چای هم استفاده می‌شود.

لیمو انواع مختلفی دارد وشکل طبیعی آن به صورت زیر است.

دراین آموزش نقاشی ساده ای از لیمو ترش با مدادو مداد رنگی خواهیم کشید اماشما می‌توانید با ادامه تلاش و تمرین خود نقاشیهای زیباتری هم بکشید. شاید مثل نقاشی زیر.

اگر از این اموزش خوشتون اومده احتمالا اموزش های زیر رو هم دوست داشته باشید.

 

خوب نوبت دیدن مراحل نقاشی شده.

مراحل گام به گام نقاشی لیمو ترش

مرحله ۱ : (شکل کلی لیمو) لبه ی داخلی قسمت برش خورده لیمو را با رسم یک بیضی تعیین می‌کنیم.

مرحله ۲: (پوسته‌ی لیمو) برای رسم پوسته‌ی بیرونی لیموی برش خورده یک خط منحنی را زیر بیضی مرحله قبل رسم می‌کنیم.

مرحله ۳: (لیموی سالم) در پشت لیموی برش خورده باید لیموی سالم را نقاشی کنیم. این کار را با رسم یک منحنی دایره مانند که در قسمت بالایی آن به شکل عدد ۸ درآمده است انجام می‌دهیم.

مرحله۴:(برگ های لیمو ۱)برای نقاشی برگ ها از قسمت میانی پشت لیمو یک خط منحنی کوتاه رسم کرده و سپس از کمی پایین تر خط منحنی دیگری را از پشت لیمو شروع کرده و به انتهای خط قبل وصل می‌کنیم. برگ دوم را هم به روش مشابه نقاشی می‌کنیم و سپس به سراغ رسم خطوط داخل برگ ها می‌کنیم(رگبرگ ها). به این شکل که یک خط طولی تا نوک برگ رسم می‌کنیم و سپس از این خط، خطوط دیگری را به لبه های برگ ها وصل می‌کنیم.

مرحله۵:(برگ‌های لیمو ۲) دوبرگ دیگر هم در زیر لیموی برش خورده رسم می‌کنیم.

مرحله ۶: (برش های داخلی ۱) برای رسم برش‌های داخلی لیمو ابتدا کمان‌هایی همراستا با لبه‌ی بیرونی لیمو رسم میکنیم سپس با رسم دو خط از دو سمت این کمان ها به سمت مرکز لیمو، مثلث های را شکل می‌دهیم.

مرحله ۷: (برش های داخلی ۲) دو برش دیگر را در داخل لیمو نقاشی می‌کنیم.

مرحله ۸: (برش های داخلی ۳) دو برش دیگر را هم اضافه می کنیم.

مرحله ۹: (برش های داخلی ۴) برش های آخر را رسم می‌کنیم.

مرحله ۱۰: ( رنگ‌آمیزی لیمو) بیشت لیمو ها رنگی بینی زرد ک رنگ تا سبز کم رنگ دارند. برگ ها هم طبیعتا سبز رنگ هستند.

آموزش نقاشی لیمو ترش در یک عکس