قبل از شروع نقاشی مرغ دریایی بیایید با هم نگاهی به این پرنده غول‌پیکر بیندازیم.این پرنده با داشتن بال‌هایی به طول سه متر و نیم بزرگترین بالهای دنیا را دارد و از بین انواع گونه های مختلف مرغ دریا، مرغ دریایی سرگردان بزرگترین بالها را دارست.

این بال‌های بزرگ برای سوار شدن بر جریان های هوایی و پرواز کردن بدون نیاز به بال زدن به مدت طولانی استفاده می‌شوند.

مرغ های دریایی نه تنها در آسمان بی رقیب هستند بلکه در دریا هم شناگران ماهری هستند، هرچند در موقع شنا ممکن است توسط جانوران آبزی مورد حمله و شکار قرار بگیرند.

اگر میخواهید بدانید که چطور باید نقاشی مرغ دریایی بکشید ، ویدیوی زیر را تماشا کنید.

مرغ‌های دریایی خیلی کم به خشکی می‌آیند وفقط موقع تخم گذاشتن در خشکی دیده می‌شوند. آنها تنها یک تخم می‌گذارند و پدر و مادر به نوبت از آن مراقبت می‌کنند.

طول عمر مرغ دریایی حدود ۵۰ سال است و در این مدت تنها یک همسر انتخاب می‌کند و اگر همسر او بمیرد تا اخر عمر تنها زندگی می‌کند.

در ادامه خواهیم دید : دانلود pdf این آموزش

رژیم غدایی مرغ دریایی شامل انواع مختلفی از موجودات دریایی می‌شود و حتی در کنار کشتی ها برای پیدا کردن زباله و پسمانده غذا چرخ می‌زنند به همین دلیل همراهان آشنایی برای ملوان ها به حساب می‌آیند و در بسیاری از داستان های دریانوردان حضور دارند.

شاید معروف‌ترین داستان‌ درمورد مرغ های دریایی داستان “جاناتان مرغ دریایی” نوشته “ریچارد باخ ” باشد که با اقتباس از آن انیمیشنی هم با همین عنوان ساخته شده است.

مرغ های دریایی پرنده های بسیار زیبایی هستند و در طبیعت شبیه شکل زیر هستند

هرچند امروز آموزش نقاشی مرغ دریایی ساده را برای شما آماده کرده ایم اما شما میتوانید با تمرین بیشتر نقاشی های پیچیده تر و زیباتری مثل نقاشی زیر را بکشید. پس مداد و پاک کن خود را اماده کنید و از امروز شروع کنید.

اگر از این اموزش خوشتون اومده احتمالا اموزش های زیر رو هم دوست داشته باشید.

مراحل گام به گام نقاشی مرغ دریایی

مرحله ۱: (سرو گردن مرغ دریایی) ابتدا یک خط منحنی برای مشخص کردن سر و گردن مرغ دریایی رسم کنید.

مرحله ۲: (منقار مرغ دریایی) منقار مرق دریایی تیزو تقریبا بدون انحناست. ابتدا قسمت بالایی منقار را با زاویه ای تند در قسمت جلو رسم کنید سپس قسمت زیرین را اضافه کنید.

 

مرحله۳: (گلوی مرغ دریایی) سپس با یک خط خمیده قسمت جلوی گردن پرنده را مشخص کنید.

مرحله۴: (بدن مرغ دریایی) قسمت پشتی گردن پرنده را بایک خط خمیده طولانی ادامه بدهید تا کمر مرغ دریایی شکل بگیرد .سپس با یک نیم حلال از جلوی گردن مرغ دریایی، سینه پرنده را رسم کنید.قسمت زیرین بدن را با خطوط منحنی کوتاه و ممتد به هم وصل کنید تا نشانگر پر های نرم زیر بدن پرنده باشند.

مرحله ۵: (دم مرغ دریایی) با رسم خطی منحنی به شکل حرف C برعکس و کشیده شکل کلی دم را تعیین کنید و سپس با خطوطی موج دار و موازی جزییات بیشتری به آن اضافه کنید.

مرحله ۶: (پای راست) پاهای مرغ دریایی مستقیم و کشیده هستند پس برای رسم انها از خطوط موازی مستقیم استفاده میکنیم. البته توجه داشته باشید که در قسمت وسط پاانحنای زانو را ایجاد کنید.

مرحله ۷: (پای چپ) پای چپ را هم مانند پای راست نقاشی می کنیم. با این تقاوت که پنچه ها و ناخن ها در پای چپ مشخص تر هستند.
مرحله ۸: (بال مرغ دریایی) از پشت گردن مرغ دریایی با خطوط کوتاه و منحنی بال را تاقسمت زیرین بدن ادامه می دهیم.

مرحله ۸: (بال مرغ دریایی) از پشت گردن مرغ دریایی با خطوط کوتاه و منحنی بال را تاقسمت زیرین بدن ادامه می دهیم.

مرحله ۹: (چشم مرغ دریایی) با رسم یک بیضی چشم را مشخص میکنیم .البته سعی کنید قسمت زیرین کمی بزرگتر باشد. سپس یک دایره برای مشخص کردن مردمک چشم پرنده درداخل بیضی رسم می کنیم. برای مشخص کردن درخشندگی چشم نیز یک حلال رنگی در داخل مردم اضافه می کنیم. ودر آخر با تقسیم نوک پرنده به دو قسمت تقریبا کار نقاشی مرغ دریایی به پایان می‌رسد.

مرحله ۱۰ : (رنگ آمیزی مرغ دریایی) پر های مر غ های دریایی معمولا خاکستری و سیاه هستند. پاها و منقار انها هم ممکن است نارنجی یا قرمز باشند.

آموزش نقاشی مرغ دریایی در یک عکس