نقاشی چهره یکی از جالب ترین موضوعات نقاشیست. امروز با نقاشی نیمرخ دخترانه در خدمت شما هستیم.در این نقاشی از متد های نسبتا ساده استفاده می شود تا مناسب عموم علاقه مندان به نقاشی باشد اما با توجه به طولانی بودن آموزش بیشتر مناسب افراد بزرگسال است تا کودکان.

از هزاران سال قبل نقاشی چهره بسیار معمول و مرسوم بوده است و در هرجایی از دنیا می‌توان انواع آثار باستانی و سکه هایی با نقش ونقاشی صورت پادشاهان و افراد مهم را پیداکرد.
البته این موضوع با اختراع دوربین های عکاسی بیشتر جنبه هنری پیدا کرد و تاحدودی جنبه عملی و روزمره خود را از دست داد. اما هنوز هم یکی از موارد مورد علاقه عموم مردم درزمینه هنری به شمار میرود.

دراین اموزش سعی داریم تا با یک سری تکنیک ساده روش نقاشی نیمرخ دخترانه را آموزش بدهیم. با دیدن ویدیوی زیر ب روند نقاشی آشنا خواهید شد.

هرجند امروز نقاشی ساده ای را یادخواهیم گرفت اما با تمرین بیشتر می‌توانید خیلی زود پیشرفت کرده و مواردی مثل نقاشی زیررا بکشید.

در ادامه خواهیم دید : دانلود pdf این آموزش
اگر از این اموزش خوشتون اومده احتمالا اموزش های زیر رو هم دوست داشته باشید.

مراحل گام به گام نقاشی نیمرخ دخترانه

مرحله ۱ (دایره صورت): با رسم یک دایره شروع می‌کنیم. این دایره شکل کلی سر و صورت را تشکیل می‌دهد.

مرحله۲ (رسم چانه) با استفاده از دو خط با انحنای کم مثلثی را در پایین دایره شکل میدهیم که چانه را نشان می‌دهد.

مرحله۳ (نقاشی گردن) : ابتدا خطوط اضافه را از کنار چانه پاک میکنیم و سپس به سراغ کشیدن گردن می‌رویم.با رسم دو خط خمیده و تقریبا موازی در پایین صورت، گردن را شکل میدهیم.

مرحله۴ (بینی و لب ها) با رسم یک مثلث بینی را شکل می‌دهیم. و برای کشیدن لب ها از یک سری خطوط منحنی مطابق شکل کمک میگیریم.

مرحله ۵(رسم فک و چانه) قبلا بایک مثلث تیز موقعیت چانه را شکل داده بودیم اما حالا نیاز است تا با اضافه کردن جزییات و انحنای بیشت، شکلی طبیعی تر ا ایجادکنیم. و سپس با ادامه دادن خط افقی از چانه به سمت داخل دایره و به بالا، فک را رسم کنیم.

مرحله ۶ (کشیدن گوش) : تقریبا موازی با بینی و دربالای فک یک بیضی مانند شکل کلی گوشرا مشخص می‌کند. سپس با استفاده از یک سری خطوط منحنی شکل غضروف ها داخل گوش را رسم می‌کنیم.

مرحله ۷ (نقاشی چشم و ابرو)برای نقاشی ابرو ها از رو خط منحنی که از بالای بینی شروع میشوند و بعد از یک قوس به هم می‌رسند کمک می‌گیریم.
چشم را با شکلی شبیه حرف Y افقی رسم می‌کنیم و با اضافه کردن یک کمان کوچک در بالای آن پلک را مشخص می کنیم. مژه‌ها را نیز باچند خط خمیده در بالای چشم نقاشی می کنیم. برای نقاشی مردمک کافی است تا یک بیضی در قسمت جلوی چشم رسم کرده و همه آن بجز بیضی کوچکی در داخل آن را رنگ کنیم.با اضافه کردن خطوط منحنی کوچکی سوراخ و پره بینیو همچنین گونه را مشخص کنید.

مرحله ۸ (رسم مو ها): دختر کچل چندان مورد پسند قرار نخواهد گرفت پس مورا هم اضافه می‌کنیم.و خطوطی که در زیر آن قرار میگیرند را پاک می‌کنیم.

مرحل ۹ (کشیدن بافت موها) بری تعیین پیچ خوردگی و بافت موها از خطوط منحنی کشیده استفاده می‌کنیم.

مرحله ۱۰ (رنگ آمیزی) برای رنگ امیزی نیمرخ دخترانه‌ای که کشده اید میتوانید از انواع رنگ ها بری مو و ابرو ها استفاده کنید.

آموزش نقاشی نیمرخ دخترانه در یک عکس