آموزش نقاشی هندوانه مثل خود هندوانه در هوای گرم لذت بخش خواهد بود. در این مطلب با هم روش کشیدن یک نقاشی هندوانه ی برش خورده و البته در کنار آن یک هندوانه سالم را یاد خواهیم گرفت.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید هندوانه از نظر گیاه شناسی درواقع یک نوع توت به حساب می‌آید. این میوه شیرین و پر آب حدود ۴ هزار سال است که توسط انسان ها پرورش داده می‌شود.و احتمالا برای اولین بار در جنوب صحرای آفریفا کاشته شده است.

.برای یاد گرفتن نقاشی هندوانه میتوانید فیلم آموزشی کوتاه زیر را تماشا کنید

هندوانه میوه ای گرمسیری است که در حدود ۹۰ درصد آن را آب تشکیل داده است و اغلب به صورت خام مصرف می‌شود ولی از ان در تهیه آب هندوانه و سالاد میوه هم استفاده می شود.
امروزه از عکس ها و نقاشی های هندوانه در لباس‌های کودک و اسباب‌بازی ها و نوشت افزار ها استفاده می شود.

برایدانلود pdf این اموزش مطلب را دنبال کنید

امروز ما یک نقاشی ساده از هندوانه خواهیم کشیدیم ولی اگر تمرین بیشتری انجام دهید خواهید توانست نقاشی های بهتری مثل نمونه زیر را هم بکشید.

 

اگر این آموزش براتون جالب بود یه نگاهی هم به اموزش های زیر بندازید

مراحل گام به گام نقاشی هندوانه (هندونه)

مرحله ۱ (رسم دایره کلی):برا شروع نقاشی با کشیدن یک دایره که نشان دهنده شکل کلی هندوانه است شروع می‌کنیم.

مرحله ۲ ( نقاشی ساقه هندوانه) برای نشان دادن ساقه هندوانه از یک شکل خمیده به شکل حرف T استفاده می‌کنیم.بعد از رسم ساقه، خطوط راهنمای زیرآن را پاک کنید.

مرحله ۳ (رسم خطوط بدنه هندوانه) : از کنار ساقه شروع کنید و یک جفت خط موازی را باهم به سمت پایین بیاورید و تا انتهای هندوانه ادامه بدهید. سپس یک جفت خط دیگر هم از ساقه شروه کنید ولی در قسمت پایین هندوانه آنها را به هم وصل کنید.

مرحله ۴ (ادامه خطوط بدنه):شکل مشابه‌ای را در سمت راست خطوط مرحله قبل بکشید و آن را در میانه هندوانه خاتمه بدهید سپس از سمت پایین مشابه همان را رسم کنید.

مرحله ۵(تکمیل نوار ها): نوار های بیشتری را روی هندوانه بکشید و آن را پر کنید.

مرحله ۶ (طرح کلی برش هندوانه) در جلو هندوانه نقاشی شده یک نیم دایره بکشید و دو طرف آن را با یک خط مستقیم به هم وصل کنید.

مرحله ۷ ( سه بعدی کردن برش) برای سه بعدی شدن برش هندوانه از گوشه سمت راست آن یک منحنی رسم کنید و در میانه راه از هندوانه فاصله بگیرید اما دوباره آن را به برش هندوانه نزدیک کرده و در قسمت زیر به آن اتصال بدهید.

مرحله ۸ (خطوط راهنما را پاک کنید) خطوط راهنما را از پشت هندوانه ی برش خورده پاک کنید.

مرحله ۹( دانه های هندوانه و برش داخلی)موازی با برش خارجی یک حلال رسم کنید تا ‍وسته هندوانه مشخص شود. برای نشان دادن دانه های هندوانه هم از منحنی های بسته به شکل اشک کمک بگیرید که قسمت نازکتر آنها رو به سمت مرکز هندوانه است.

مرحله ۱۰ ( رنگ آمیزی هندوانه): برای رنگ آمیزی توجه داشته باشید که پوسته هندوانه سبز رنگ و مرکز آن هم قرمز تا نارنجی رنگ است.

آموزش نقاشی هندوانه (هندونه) در یک عکس