نقاشی چشم یکی از جذاب ترین موضوعات نقاشی است. اما کشیدن چشم‌ها کار چندان ساده ای نیست و اغلب نیاز به آموزش دارد. اگر میخواهید هنگام نقاشی کردن چشم ها به جای دو دایره ساده شکلی بهتر بکشید، این آموزش را دنبال کنید.

چشم پنجره روح است. این جمله به تنهایی نشان دهنده اهمیت و جایگاه چشم در بین انسان‌هاست.این اهمیت از زمان های بسیار قدیم تا همین امروز برقرار بوده است چرا که انسان بیشترین اطلاعات را از محیط اطراف خود با استفاده از چشم ها و دیدن به دست می‌آورد.

درفیلم آموزشی زیر با روش نقاشی چشم آشنا می‌شوید.

چشم با داشتن ماهیچه های کوچک فراوان می‌تواند حالت های بسیار زیادی را به خود بگیرد و همین موضوع باعث شده است تا حالت چشم به تنهایی نشان دهنده حالت چهره باشد.واین موضوع سبب توجه بسیار زیاد نقاشان و هنرمندان به نقاشی چشم شده است.

در ادامه خواهیم دید : دانلود pdf این آموزش

از طرفی تقریبا هر نقاشی انسان یا جانوری حتما شامل نقاشی چشم هم می‌شود و این تکرار و فراوانی باعث اهمیت بیشتر موضوع می‌گرد.

اگر تا امروز برای نقاشی چشم مشکل داشتید، حالا میتوانید با دنبال کردن این آموزش مهارت خود را افزایش دهید.

اگر از این اموزش خوشتون اومده احتمالا اموزش های زیر رو هم دوست داشته باشید.

مراحل گام به گام نقاشی چشم

مرحله ۱ (لبه بالایی چشم ها): با کشیدن دو خط منحنی شروع می کنیم. اینها لبه بالایی چشم ها را تشکیل می دهند.

مرحله ۲(لبه زیرین چشم ها): دو منحنی مشابه در زیر منحنی های مرحله قبل می‌کشیم تا شکل کلی چشم ها ایجاد گردد.

مرحله ۳ (نقاشی پلک ها): از گوشه های بیرونی چشم ها یک خط منحنی کوتاه به سمت بالا رسم کنید و سپس این خط را با کمک یک منحنی طولانی و به موازات لبه‌ی بالایی چشم به گوشه‌ی دیگر وصل کنید.

مرحله ۴ (گوشه چشم): گوشه های داخلی چشم را با با دو خط کوتاه ادامه بدهید و سپس دو خط کوتاه در بالای چشم ها رسم کنید.

مرحله ۵ (تمیز کاری): خطوط راهنمای گوشه چشم را پاک کنید.

مرحله ۶( نقاشی عنبیه چشم): گوشه چشم را با خط خمیده ای ببندید و برای کشیدن عنبیه از یک دایره استفاده کنید.

مرحله ۷(کشیدن مژه ها):خطوط خمیده ای از لبه بالایی چشم رو به بالا رسم کنید تا مژه های بالایی را شکل بدهند. و برای مژه های پایینی هم از خطوط مشابه اما کوتاه‌تر استفاده کنید.

مرحله ۸ (تکمیل مژه ها) مژه های هر دو چشم را تکمیل کنید.

مرحله ۹ (جزییات مردمک چشم) بایک خط خمیده دوطرف عنبیه را به هم وصل کنید و سپس یک نیم دایره در وسط آن نقاشی کنید.و برای نشان دادن درخشش چشم در گوشه بالای چشم یک بیضی کوچک بکشید.

مرحله ۱۰( رنگ آمیزی چشم) : چشم‌هایی که نقاشی کرده اید را رنگ کنید. رنگ های معمولی چشم شامل قهوه ای روشن و تیره ، آبی ، سبز ، خاکستری و در بعضی مواقع حتی بنفش است.

آموزش نقاشی چشم در یک عکس