نقاشی چهره یکی از جذاب‌ترین موضوعات نقاشی است و بسیاری از افراد دوست دارند بتوانند نقاشی خوبی از چهره خود یا افراد دیگر بکشند. اما این موضوع نیاز به آموزش دارد. ما در اینجا آموزش گام به گام و مرحله به مرحله ای از نقاشی چهره به صورت ساده تهیه کرده ایم. با ما همراه باشید.

چهره یک فرد مهم ترین ویژگی ظاهری انسان است و بسیاری از عواطف و احساسات ما تنها با نگاه کردن به چهره همدیگر قابل تشخیص است. این توانایی چهره در بیان حالات مختلف روحی باعث می‌شود تا نقاشی صورت کار بسیار جذابی شود.

درویدیوی زیر با آموزش نقاشی چهره به صورت کلی آموزش خواهید شد

مورد دیگری که باعث پیچیدگی نقاشی چهره می‌شود وجود اجزای فراوان در صورت انسان است. مانند چشم‌ها، بینی، دهن، مو ها و … که نقاشی هرکدام از آنها به تنهایی می‌تواند کار دشواری باشد.البته ما در آی‌آر دِرو آموزش اجزای صورت رت هم به صورت جداگانه قرار داده ایم.

برایدانلود pdf این اموزش مطلب را دنبال کنید
اگر این آموزش براتون جالب بود یه نگاهی هم به اموزش های زیر بندازید

مراحل گام به گام نقاشی چهره دخترانه

مرحله ۱ (شکل کلی صورت): با رسم یک دایره شکل کلی صورت را تعیین کنید.

مرحله ۲ ( شکل چانه) : در زی دایره یک منحنی شبیه به بیضی میکشیم که در انتها به شکل یک نقطه نسبتا تیز شبیه می‌شود.این شکل کلی چانه خواهد بود.

مرحله ۳ (تمیزکاری۱) خطوط اضافه را پاک کنید.

مرحله ۴ (طرح کلی صورت) در این مرحله با رسم یک سری خطوط راهنما مکان اجزای مختلف صورت را تعیین می کنیم.در ابتدا یک خط عمودی در وسط شکل رسم می‌کنیم.سپس دو خط افقی برای محل قرارگیری چشم ها رسم می‌کنیم.یکی تقریبا در وسط شکل و دیگری کمی بالاتر.کمی بالاتر از میانه قسمت زیرین صورت (زیر چشم‌ها) جای بینی را بایک خط افقی کوتاه مشخص کنید. و در زیر آن هم با یک منحنی مکان دهان را نشان دهید.

مرحله ۵ (جزییات صورت) بر اساس خطوط راهنمایی که در مرحله قبل رسم کردیم حالاابروهاُ بینی، لب و چانه را نقاشی میکنیم.برای رسم ابرو ها از دو خط منحنی استفاده میکنیم که در یک طرف از هم فاصله دارن و در سمت دیگر به هم متصل هستند.بینی و لب را هم با خطوط منحنی مشخص میکنیم و برای چانه از شکلی شبیه حرف X کمک می گیریم.

مرحله ۶ (نقاشی چشم ها) برای نقاشی چشم کافی است دو خط منحنی کی برای پلک بال و دیگری برای پلک پایین رسم کنید.بعد از آن میتوانید جزییات گوشه های چشم را هم اضافه کنید.

مرحله ۷(مردمک ها و گوش ها) در هر چشم یک دایره بکشید تا عنبیه آن مشخص شود(قسمت رنگی چشم) و درون عنبیه یک بیضی کوچک برای نمایش درخشش چشم رسم کنید.برای نقاشی گوش ها در محل برخورد خطوط راهنمای چشم و حاشیه‌ی صورت یک نیم بیضی رسم کرده و در وسط ان یک نیم بیضی کوچکتر نقاشی کنید.

مرحله ۸ (نقاشی موها)یک خط منحنی در بالای سر بکشید تا لبه بالایی موها مشخص شود.سپس از هر یک از گوشها یک خط منحنی به سمت پیشانی و به خط میانی نقاشی رسم کنید.این خطوط تصویر آیینه ای از هم را ایجاد می‌کنند.از زیر گوشها و زیر چانه خطوطی به پایین رسم کرده و انتهای آنها را با خطوط منحنی به هم وصل کنید تا شکل گیسو ها تشکیل گردد.

مرحله ۹ (تمیزکاری ۲) خطوط اضافه و راهنما را پاک کنید و برای مشخص شدن بافت موها در میان آنها خط‌های منحنی رسم کنید.

مرحله ۱۰ ( رنگ‌آمیزی چهره)چشم ها و موها را رنگ کنید.در انسان ، رنگ های معمولی چشم شامل قهوه ای روشن و تیره ، آبی ، سبز ، خاکستری و در بعضی مواقع حتی بنفش است.موها را هم می توانید رنگ های مختلفی بزنید.

آموزش نقاشی چهره دخترانه در یک عکس