نقاشی گلابی یکی از موضوعات پر تکرار در روند اموزش نقاشی است. واین به خاطر شکل خاص و منحنی این میوه می باشد.در این آموزش روش نقاشی گلابی یا همان شاه میوه را آموزش خواهیم داد.

گلابی انواع و البته اسم های مختلفی دارد. شاه میوه و امرود از دیگر اسم های این میوه هستند.گلابیه به احتمال زیاد از کوهستان های ایران و قفقاز سرچشمه گرفته است.گلابی مقام دوم را بعد از سیب به عنوان میوه دانه دار در جهان و در ایران کسب کرده است.

با دیدن فیلم آموزشی زیر با روند نقاشی گلابی آشنا می‌شوید.

در عربی به گلابی سَفرجَل یا عَرمُوط میگویند و در انگلیسی این میوه PEAR نام دارد.

گلابی ها ظاهر،رنگ و طعم مختلفی دارند اما همه آنها از نظر طب ایرانی طبعی گرم و تر دارند. طعم شیرین گلابی گواه وجود قند فراوان دراین میوه می‌باشد که باعث شده تا گلابی را به عنوان یک میوه انرژی‌زا بشناسیم.

برایدانلود pdf این اموزش مطلب را دنبال کنید

اگر تاحالا در کشیدن یک نقاشی گلابی مشکل داشتید، باما باشید تا برای همیشه این مشکل را حل کنید.
هرچند در این آموزش ما روش کشیدن یک نقاشی ساده گلابی را دنبال می‌کنیم اما شما با تلاش بیشتر می‌توانید مواردی مثل نقاشی زیر را هم بکشید.

 

مراحل گام به گام نقاشی گلابی

مرحله ۱ (دایره شروع): برای نشان دادن شکل کلی گلابی یک دایره رسم کنید.

مرحله ۲ (طرح کلی گلابی):یک خط خمیده شبیه عدد ۸ در بالای دایره رسم کنید اما بالای آن را کاملا به صورت منحنی دربیاورید.و اجازه بدهید تا در قسمت پایین ان به داخل دایره وارد شود.در قسمت زیرین دایره هم با اضافه کردن دو خط منحنی که به هم برخورد کرده اند نقاشی را ادامه بدهید.

مرحله ۳ (تمیزکاری ۱): خط های اضافه و راهنما را پاک کنید.

مرحله ۴(گلابی دوم): گلابی دوم را در پشت گلابی اول رسم کنید.البته توجه کنید که این گلابی کمی کج شده است.

مرحله ۵‌(نقاشی ساقه): برای اضافه کردن ساقه کافی است که دو خط موازی کشیده و در انتهای انها یک بیضی نقاشی کنید.

مرحله ۶ (وصل کردن گلابی ها) برای وصل کردن گلابی ها از بالای هر یک از آنها دو خط موازی به ساقه وصل می کنیم و قسمتی که بر روی گلابی قرار دارد را با منحنی های زیگ زاگ شکل می‌دهیم.

مرحله ۷ (تمیزکاری ۲): خطوطی که زیر ساقه ها قرار گرفته‌اند را پاک می‌کنیم.

مرحله ۸ (نقاشی برگ ها): برای کشیدن برگ ها در کنار ساقه از منحنی های به شکل اشک کمک می‌گیریم که در لبه هایشان بریدگی هایی دارند.

مرحله ۹ (خطوط داخلی برگ ها): ابتدا در وسط برگ از ابتدا تا انتها یک خط طولانی می‌کشیم و سپس خطوطی به شکل عدد ۸ را در میان آن قرار می‌دهیم.

مرحله ۱۰ (رنگ آمیزی گلابی):برای رنگ کردن گلابی هایی که نقاشی کرده اید. می‌توانید از رنگ های سبز تا زرد و حتی قرمزو قهوه ای استفاده کنید.

آموزش نقاشی گلابی در یک عکس